tel. 531 690 548   tel.
e-mail: info@axio.pl

Taborety tapicerowane - charakterystyka i obszar zastosowania

Aby elementy wyposażenia dobrze spełniały swoją funkcję, podczas ich zakupu należy uwzględnić czynniki takie, jak: cechy mebli, ich przeznaczenie czy też warunki, w których będą użytkowane. Taboret obrotowy z siedziskiem tapicerowanym świetnie sprawdzi się w wielu zakładach pracy, jednak przed nabyciem warto dokładnie zapoznać się z jego charakterystyką.

Cechy siedzisk tapicerowanych

Jedną z zalet mebli obitych solidną eko-skórą jest możliwość łatwego utrzymania ich w czystości. Żeby pozbyć się zabrudzeń, wystarczy jedynie przetrzeć je szmatką nasączoną środkiem czyszczącym. Siedzisko tapicerowane jest odporne na wilgoć i detergenty, a plamy nie wnikają w strukturę materiału, lecz pozostają na jego powierzchni. Jako producent taboretów laboratoryjnych i medycznych, na kółkach oraz z podnóżkami wykonujemy meble obrotowe, które cechuje również duża wytrzymałość i odporność na różne czynniki chemiczne czy promieniowanie UV.

Dzięki tapicerowanemu siedzisku wypełnionemu miękką pianką, produkty zapewniają komfort w czasie pracy. O wygodzie decyduje również możliwość obracania się na stołkach w dowolnym kierunku, co jest przydatne w czasie wykonywania wielu profesji i wynikających z nich obowiązków.

Zastosowanie mebli obrotowych

Ponieważ obrotowy taboret na kółkach czy też na specjalnej, nieruchomej podstawie jest odporny na wilgoć, niekorzystne substancje, tłuszcze i wiele innych czynników, doskonale sprawdza się na przykład w branżach medycznych i laboratoryjnych. Umożliwia komfortowe sięganie po probówki czy potrzebne produkty higieniczne, bez konieczności wstawania z siedziska.

Wśród taboretów tapicerowanych dostępne są również wyroby do warsztatów. Poza obrotową konstrukcją i kółkami umożliwiającymi szybkie przemieszczanie się z miejsca na miejsce, posiadają one funkcjonalną półkę na narzędzia.

Taboret laboratoryjny i medyczny to również wyposażenie aptek, magazynów czy zakładów przemysłowych. Ponieważ mebel taki można łatwo zdezynfekować jest on chętnie stosowany nawet w produkcji spożywczej.