tel. 531 690 548   tel.
e-mail: info@axio.pl

Krzesła biurowe - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Gabinety i biura stanowią wizytówkę firmy, dlatego podczas ich urządzania dużą wagę przywiązuje się do estetyki. Nie wolno jednak zapominać, że pomieszczenia te służyć będą przede wszystkim do pracy, dlatego podstawowym kryterium w trakcie doboru wyposażenia powinna być funkcjonalność. Jednym z najważniejszych mebli, których w biurze zabraknąć nie powinno, są krzesła - to na nich pracownicy spędzać będą po kilka godzin dziennie. Aby upewnić się, że dobrze sprawdzą się w swojej roli, warto przed ich zakupem zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

Praca siedząca tylko pozornie wydaje się być mniej męcząca. Długotrwałe przebywanie w jednej pozycji może prowadzić do dolegliwości kręgosłupa oraz problemów z krążeniem. Aby uniknąć zdrowotnych komplikacji, konieczne jest zachowywanie właściwej postawy przy biurku i to właśnie powinno umożliwiać dobre biurowe krzesło. Wiadomo, iż każdy pracownik będzie miał w tej kwestii indywidualne wymagania, na które wpływać będzie wzrost oraz budowa ciała. Dzięki możliwości regulowania takich parametrów jak wysokość siedzenia czy kąt nachylenia oparcia, krzesło dostosować będzie można do wszystkich potrzeb i zapewnić każdemu optymalne, ergonomiczne warunki pracy.

Bardzo ważnymi elementami dobrego krzesła biurowego są podłokietniki oraz podnóżek. Zapewniają one właściwe oparcie tym częściom ciała, które w trakcie siedzenia narażone są na przeciążenia i dyskomfort. Podłokietniki będą kluczowe w przypadku osób piszących na klawiaturze, ponieważ stabilizują i odciążają dłonie, zmniejszając w ten sposób ryzyko takich schorzeń jak zespół cieśni nadgarstka. Podnóżek pozwoli na przyjęcie wygodnej pozycji tym osobom, które siedząc, nie są w stanie oprzeć stóp na podłodze.

Oczywiście, dobierając wyposażenie, chcemy, aby służyło ono nam jak najdłużej. Krzesła biurowe powinny być wykonane z materiałów, które zapewnią im maksymalną żywotność. Metalowe stelaże, elementy z wysokiej jakości tworzyw sztucznych oraz odporna na ścieranie tapicerka będą najlepszą gwarancją, że meble do biura pełnić będą swoją funkcje przez długi czas.