tel. 531 690 548   tel.
e-mail: info@axio.pl

Dlaczego nie warto oszczędzać na krześle biurowym?

Nie od dziś wiadomo, że na rynku można znaleźć różne wersje produktów - posiadających więcej, jak i mniej funkcji. I chociaż nie zawsze można mówić o tym, że cena idzie w parze z jakością, to jednak okazuje się, że nie warto oszczędzać na krześle biurowym. Dlaczego? Warto zainwestować w takie fotele, które zwykle mają funkcje przekładające się na wygodniejsze ustawienie. Jest to szczególnie ważne, kiedy mamy w perspektywie osiem godzin pracy przy komputerze. O różnicach między tanimi krzesłami biurowymi, a takimi, za które warto więcej zapłacić przeczytasz w tym artykule.

Kontrola wysokości siedziska

Funkcja ta jest dostępna niemalże we wszystkich krzesłach biurowych, nawet tych najtańszych. Dzięki niej możemy dostosować swoją pozycję do wysokości biurka, a także poziomu ekranu komputera. I chociaż już to jest wysoce komfortową opcją, to jednak nie warto ograniczać się do posiadania tylko tej jednej funkcji - szczególnie jeśli będziemy siedzieć na krześle biurowym przez kilka godzin dziennie. Warto zapłacić nieco więcej, za większą liczbę ustawień fotela komputerowego bądź biurowego.

Odchylanie oparcia i regulacja wysokości podłokietników

Pisząc na klawiaturze, trzeba pamiętać o odpowiednim podparciu łokci, tak aby ręce nie męczyły się wisząc swobodnie z biurka. Dlatego warto postawić na krzesło biurowe, w którym możliwa jest regulacja wysokości podłokietników. Przełoży się to na wysoki poziom wygody dla Ciebie podczas pracy. Kolejną funkcją, którą posiadają zaawansowane fotele jest możliwość odchylania oparcia na plecy. Dzięki temu mięśnie podczas pracy mogą odpocząć i zapomnisz o bólu kręgosłupa, który być może dotychczas Ci towarzyszył.

Spędzamy na nim dużo czasu

Warto w takim przypadku postawić na bardziej profesjonalne krzesła biurowe - przede wszystkim ze względu na to, żeby nam dłużej służyły. Modele, za które warto więcej zapłacić, ze względu na solidną konstrukcję, a także wykorzystanie lepszych materiałów mogą funkcjonować dłużej, nawet jeśli są intensywnie eksploatowane, w przeciwieństwie do swoich tańszych wersji. Dlaczego więc nie warto oszczędzać na tym elemencie wyposażenia? Przede wszystkim ze względu na naszą wygodę oraz zdrowie!