tel. 531 690 548   tel.
e-mail: info@axio.pl

Krzesła i taborety łatwe do dezynfekcji

Prawidłowe utrzymanie czystości

W każdym miejscu pracy utrzymanie czystości powinno być priorytetem. Regularnej dezynfekcji powinny być poddawane nie tylko wszystkie powierzchnie, ale również meble. Dlatego tak ważne jest, by przy kompletowaniu wyposażenia biura, laboratorium, hali przemysłowej czy sklepu wybrać krzesła i taborety łatwe do dezynfekcji. Bakterie, wirusy i inne drobnoustroje osadzają się na meblach, gdyż są one często dotykane przez pracowników i zbierają zanieczyszczenia z powietrza.

Profesjonalna chemia

Zwykłe przetarcie krzesła czy taboretu ścierką może nie wystarczyć - warto zaopatrzyć się w profesjonalną chemię. Mocne środki są bezwzględne dla bakterii i wirusów, ale mogą też powodować uszkodzenia i wytarcia powierzchni. Należy mieć to na uwadze przy wyborze krzeseł i taboretów i dokładnie sprawdzić, z jakich materiałów są zbudowane. Odpowiednie tkaniny zachowają swoją fakturę i nie zniszczą się nawet przy regularnym stosowaniu środków dezynfekujących.

Odpowiedni materiał

Krzesła i taborety do laboratorium i innych pomieszczeń, w których wymagana jest nienaganna czystość mają często siedziska i oparcia wykonane poliuretanu antypoślizgowego. Jest nie tylko wytrzymały, ale też odporny na tłuszcze i roztwory kwasów i zasad. Zapobiega to powstawaniu plam i zabrudzeń - materiał sam utrzymuje się w czystości. W gestii pracowników pozostaje tylko dezynfekcja krzesła czy taboretu, nie trzeba szorować tkaniny i wywabiać plam. Liczy się też surowiec, z którego są zbudowane podłokietniki, mechanizmy ruchowe, podnośniki i kółka - najlepiej wybrać modele, w których te elementy są zbudowane z tworzyw sztucznych.

Budowa siedzeń

Aby prawidłowo zdezynfekować siedziska, muszą mieć one odpowiedni kształt. Każdy element musi być łatwo dostępny, by można go było dosięgnąć za pomocą gąbki lub ścierki. Warto postawić na klasyczne, proste modele. Nie muszą być wcale mniej estetyczne ani wygodne. Wręcz przeciwnie - pomagają zachować prawidłową podstawę i wyglądają profesjonalnie w każdym otoczeniu.