Każde stanowisko pracy powinno zostać wyposażone zgodnie z zasadami ergonomii, tak aby umożliwiać pracownikowi swobodne wykonywanie obowiązków, a jednocześnie sprzyjać zachowaniu właściwej postawy. Taborety i krzesła warsztatowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest solidne siedzenie, odporne na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Z powodzeniem stosuje się je w gabinetach lekarskich i przychodniach, zakładach produkcyjnych oraz warsztatach. Obie opcje są niezwykle uniwersalne, warto jednak wiedzieć, która z nich sprawdzi się lepiej w określonych warunkach.
Podstawowa różnica wynika z konstrukcji obu modeli. Krzesła warsztatowe wyposażone są w oparcie. Elementu tego nie znajdziemy w warsztatowych taboretach – część z nich posiada jedynie dodatkowy podnóżek , który będzie cennym oparciem dla stóp. Budowa wpływa bezpośrednio na zastosowanie obu mebli. Krzesła warsztatowe lepiej sprawdzą się tam, gdzie warunki pracy wymagają długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. Plecy i łokcie zyskają dodatkowe podparcie, które pozwoli uniknąć nadwyrężeń kręgosłupa i zapobiegnie szybkiemu meczeniu się. Taborety lepsze będą do doraźnego użycia – brak oparcia przy dłuższym siedzeniu nie będzie korzystny dla zdrowia pracownika.
Dzięki zastosowaniu lakierowanej sklejki zarówno taborety jak i krzesła zyskują nie tylko większą wytrzymałość, ale również bezpieczeństwo, ponieważ eliminują ryzyko wbicia się w tapicerkę zagrażających zdrowiu elementów, takich jak igły lub odłamki szkła. Nie chłoną wody i tłuszczów (oleje), a z ich powierzchni łatwiej jest usunąć zabrudzenia, dlatego sprawdzają się w przypadku stanowisk, w których występuje ryzyko kontaktu z substancjami chemicznymi oraz materiałami potencjalnie zakaźnymi. W obu modelach, w zależności od potrzeb, zamontować można antypoślizgowe nóżki lub dodające mobilności kółeczka.
AXIO Kamil Osiński | |
ul. Przemysłowa 27 85-758 Bydgoszcz |
|
531 690 548 | |
info@axio.pl |