tel. 531 690 548   tel.
e-mail: info@axio.pl

Najlepsze krzesła biurowe

Mogłoby się wydawać, że praca siedząca nie męczy, jednak nic bardziej mylnego. Przebywanie w tej samej pozycji przez wiele godzin to dla organizmu ogromne obciążenie, a najbardziej cierpią na tym kręgosłup, mięśnie oraz układ krążenia. Niejednokrotnie pracownicy biur skarżą się na ból pleców, zwłaszcza w części lędźwiowej, odczuwają zesztywnienie lub drętwienie kończyn. W wielu przypadkach jest to wynik zaniedbania, najczęściej jednak do powstawania tego typu dolegliwości przyczynia się niedopasowane wyposażenie stanowiska. Jakie będzie więc najlepsze krzesło biurowe? Takie, które właściwie zadba o wszystkie potrzeby użytkownika. Jednym z czynników, które uniemożliwia przyjęcie właściwej pozycji przy biurku jest niewygodne siedzisko. Czasem może się ono okazać zbyt wąskie, źle poprowadzone szwy będą uwierać i drażnić, a niskiej jakości wypełnienie przyczyni się do powstawania odkształceń. Krzesła z naszej oferty nie tylko posiadają obicia tapicerowane przyjemną w dotyku ekoskórą czy tkaniną, ale również wyścielone są elastyczna pianką, która dopasowuje się do kształtu ciała siedzącego, jednak błyskawicznie wraca do swojego pierwotnego kształtu, kiedy użytkownik wstaje.

Krzesło z podłokietnikiem czy bez?

W pracy biurowej niezwykle przydatne są również podłokietniki. Dzięki nim ramiona zyskują dodatkową stabilizację, co sprzyja zachowaniu wyprostowanej sylwetki i zapobiega garbieniu się. Modele takie jak KTT01p-A1 oraz KTS01p-A1 to przykłady krzeseł z naszego asortymentu, które zawierają tego typu usprawnienie – doskonale sprawdzą się one w urzędach, biurach oraz laboratoriach.

Krzesło w pracy a BHP

Przepisy BHP mówią, że prawidłowa pozycja powinna umożliwić pracownikowi oparcie obu całych stóp na ziemi – pozwala to uniknąć skurczów mięśni i uczucia odrętwienia w trakcie zmiany pozycji. W sytuacjach, w których nie będzie to możliwe przydadzą się krzesła biurowe z podnóżkiem. Stabilna, metalowa obręcz stanowić będzie dla stóp doskonałe podparcie. Przykładami modeli z podnóżkiem z naszej oferty są KTT01p-A2 oraz KTT01p-A3.